władca

Trwają spekulacje na temat stanu zdrowia Kim Dzong Una. Według wielu źródeł stan północnokoreańskiego dyktatora jest krytyczny. Nowe szczegóły na ten temat ujawnił jeden z japońskich tygodników. Opisał on, jak wyglądała operacja, której został ponoć poddany lider KRLD. Wprowadzenie plastikowej rurki do ukł.krwionośnego? Gdzie? Do naczynia wieńcowego serca? Do naczynia t.szyjnej?Jest to zabieg b.prosty?Zajmuje 1 min.? Chyba jakby ten dziennikarz robił to byłby bardzo prosty i trwał 1 min.Zabieg wcale nie jest prosty i nie trwa 1 min.I robi go nie” doświadczony chirurg” tylko kardiolog interwencyjny.Chirurg wycina wyrostek, jelito przy niedrożności czy uwięźniętą przepuklinę.Kardiochirurg przeszczepią serce i robi bypass naczyń wieńcowych i operacja nie trwa 1 minutę.Z tego tekstu wynika że Kim miał zawału serca z ostrą niewydolnością krążenia i niedotlenieniem mózgu, zanim go przewieziono do szpitala już prawdopodobnie „był warzywem”,zanim założono stent który nie jest bynajmniej plastikową rurką upłynęło dużo czasu.Trudności u osób otyłych ze znalezieniem naczynia przez które wprowadza się stent -stenty wprowadza się przez tętnicę promieniową która jest grubości zapałki ,albo udową grubości długopisu więc nie jest to takie proste jak się wydaje nie douczonemu dziennikarzowi.Prawdopodobnie nawet b.szybkie działanie nie uratowało by mu zdrowia i prawdopodobnie życia.Chyba żeby jeździł za nim szpital z pracownią hemodynamiki ,pracownią kardiologii interwencyjnej i salą operacyjną do operacji kardiochirurgicznych nie mówiąc o zespole ludzi. Nie kompromitujcie się takim brakiem kompetencji.Zasięgnijcie przed publikacją kogoś kto ma na ten temat elementarne pojęcie.

Około dwa tygodnie temu Kim Dzong Un zniknął z życia publicznego. Korea Północna nie przekazuje żadnych oficjalnych komunikatów na ten temat, co sprawa, że mnożą się spekulacje.
Według anonimowych źródeł do opieki nad przywódcą KRLD została wysłana przez sąsiednie Chiny ekipa lekarzy. Niepotwierdzone informacje mówiły o tym, że 12 kwietnia Kim przeszedł operację serca, która zakończyła się wieloma komplikacjami.
Japoński tygodnik “Shukan Gendai” miał uzyskać szczegóły na temat sytuacji. Powołując się na jednego z chińskich lekarzy, twierdzi on, że 12 kwietnia północnokoreański lider udał się z wizytą na prowincję. W pewnym momencie złapał się za klatkę piersiową i padł na ziemię. Towarzyszący mu lekarz szybko zaczął go reanimować i towarzyszył mu w drodze do szpitala.

Zdrowie przywódcy KRLD od dłuższego czasu pogarszało. Według północnokoreańskich źródeł, które z oczywistych przyczyn chcą zachować anonimowość, Kim palił ogromne ilości papierosów. W dodatku w ciągu ostatnich miesięcy, i tak mając problemy z otyłością, jeszcze bardziej przybrał na wadze.
Od tego czasu rząd KRLD ma wstrzymywać się od ogłoszenia stanu wodza. W kraju trwają też rozgrywki o władze którą najprawdopodobniej przejmie jego młodsza siostra Kim Jo Dzong.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *