gospodarka

Właśnie tak chore jak twój mózgi-umysły stworzyły wszystkie te chore systemy organizacji życia na ziemi, które w efekcie generują jedynie konflikty między ludźmi. Ty jesteś dobrze przygotowany do dyskusji(wykształcenie) o tym co jest bo z tego żyjesz , mówisz wiele o zmianie i upadku tego systemu ale zupełnie nie wiesz co będzie lub co miałoby być po nim, nie mówiąc już nic, kto jak i gdzie. Ty zamierzasz leczyć tę chorobę trucizną , która go spowodowała , ale tak się nie da. Tak schorowane umysły tworzyć mogą jedynie chore konstrukty myślowe i w efekcie antagonistyczne stosunki społeczne. Wszystkie te , które z historii znamy właśnie takimi były. Tu trzeba ,jak napisał F.Nietzsche, „przewartościowania wszystkich wartości”. A do tego potrzebne będą zdrowe i sprawne biologicznie umysły, nie takie jak twój i nawet nie mój. W tym nie ma nic dyskwalifikującego jak ty to czynisz wobec mnie. Ja napisałem ,że cenię twoją wiedzę, ty już mnie wypychasz poza blog a ledwie się tu pojawiłem. Na siłę imputujesz chorobę człowiekowi ,który od 20 lat na nic nie chorował, a przedtem różnie bywało. Ładnie to tak? ,czy aby nie akademicka zarozumiałość bije od ciebie? Twoja znajomość języków , świata, wiedza ogólna, powinny czynić z ciebie człowieka o przychylnym stosunku do inaczej a czasami zupełnie inaczej myślących. Nie ma postępu wiedzy bez kontrowersji. My tu nie przyszliśmy do ciebie na egzaminy z wiedzy uniwersyteckiej ,a jedynie podyskutować o ogólnej kondycji naszej chylącej się ku upadkowi , choć niby nic na to nie wskazuje , cywilizacji. Skąd wiesz ,że jesteś od nas mądrzejszy? ,kto ci to powiedział? Dobrze byś się czuł gdyby ci powiedziano ,że idiotami byli i głupcami ci , którzy promowali twoje wykształcenie?,i w sumie sam nim zostałeś?
Czy nie widzisz jak antagonizujesz ludzi swoimi niczym nie uzasadnionymi połajankami?
Czy mi też wytoczysz proces i wygrasz go, tylko dlatego, że masz przewagę materialną?No tak wynika z twoich wpisów, bo jak zacytowałem już , „równość wobec prawa bez równości posiadania jest bezwartościowa”, tak dzieje się od tysiącleci. Powtarzasz na okrągło te swoje już komunały, które akurat muszą ulec zmianie albo rozlecieć się jak domek z kart. „Współczesny człowiek posiada wszystko, sam natomiast jest niczym.” napisał E.Fromm, mówi ci to cokolwiek? Do tego doprowadziło praktyczne stosowanie praw i prawd tego systemu. A przecież J.S.Mill napisał, „Najlepszym wszak stanem dla natury ludzkiej jest taki, w którym nikt nie jest biedny,nikt nie pragnie być bogatszy,ani też nie istnieją powody dla których trzeba się obawiać ,że ktoś zostanie odepchnięty przez tych, którzy prą do przodu.” czy to tak trudno było zrozumieć? , czy faktycznie jest tak, jak ja uważam ,że ludzie mają niesprawne bo patologiczne funkcje mózgów?
Te mózgi-umysły tworzą takie właśnie prawa i społeczności, które w świetle powyższego cytatu z Milla i aforyzmu Hillela są potwierdzeniem choroby ,która pozornie jest niezauważalna bo świetnie zamaskowana i pieczołowicie kultywowana. Funkcją rozumu jest promowanie dzieła sztuki życia a nie jak w kapitalizmie i jego poprzednikach, pozbawiania życia współplemieńców przy pomocy najróżniejszych wymyślnych metod i narzędzi, schorowanej wyobraźni.
„Potrzeby wykraczające „poza przetrwanie” są wytworem człowieka, jego alternatywą rozpaczy i klęski” ,proroczo wyrokuje Fromm. I dalej ,że „ekonomia jako sposób na życie dla człowieka jest chorobą śmiertelną.” Ale ekonomiści wraz z tzw. elitami współczesnego świata mają to tam ,gdzie słońce nie dochodzi. Pieniądze są narzędziami systemu do kontrolowania ludzi z pomocą pracy. To całkiem podobnie jak religia, jest tym narzędziem kontroli ,za pomocą wiary.
I jeszcze raz , ja nie uczestniczę w żadnej nagonce na Trumpa, sam jestem ciekaw co tego wyniknie. Ale jak sądzę, możliwa jest „…rozpacz i klęska.”
Wiesz, ja się wcale nie dziwię ,że tak piszesz , jak piszesz , i pisz tak dalej ,miast wytrącać dajesz argumenty na (o)błędność takich koncepcji. Jest „baza” do zmiany „nadbudowy”. Do myślenia potrzebny jest mózg ,nie mówiąc już o człowieku. Jest w tobie pustka wypełniona po brzegi erudycją, tylko ,że z ludźmi już tak jest ,i nie to ,że nie posiadają jakiejś wiedzy , a jedynie to ,że ta wiedza mija się z prawdą. Prawda choć sama sie obroni, musi być odkryta przez każdego z nas indywidualnie, co czasami przekracza możliwości intelektualne wielu.
„Najgorszym grzechem kapitalizmu jest upokorzenie jednostki.” A. Einstein
Toniemy w bajorze chciwości rozlewającym się po świecie. Gdyby na tym świeci gówno miało wartość to miej pewność ,że biedacy rodziliby się z zaszytymi dupami.
„Uczciwy człowiek nigdy się nie bogaci” , Menander.
Pozostaje mi życzyć ci zdrowia, na wszystko inne może być z późno, bo nic tak nie boli jak rozpadające się złudzenia. Bierzesz udział w histerycznej nagonce na Trumpa zorganizowanej przez tych, którzy nie mogą się pogodzić z tym, że przegrali wybory. Wstydził byś się…
2. Matematyka NIE jest nauką, jako że jej twierdzeń NIE da się dowieść (dokładnej zweryfikować) metodą naukową czyli empiryczną. Matematyka jest tylko językiem nauki, a ściślej językiem nauk ścisłych, stąd też każdy prawdziwy naukowiec musi ją opanować tak, aby bez trudu się nią posługiwać. Matematycy są przecież jak językoznawcy, z tą różnicą, że językoznawcy na ogół zajmują się analizą (na ogół porównawczą) istniejących języków (poza wyjątkami takimi jak n.p. dr Zamenhof, który wynalazł nowy język zwany esperanto), zaś matematycy zajmują się (w wielkim uproszczeniu) syntezą, czyli rozbudową i naprawą matematyki, wymyślaniem nowych jej gałęzi i dowodzeniem wymyślonych przez siebie twierdzeń.
3. Ekonomia jest zaś nauką, jako że jej twierdzenia są weryfikowalne droga empiryczną, czyli doświadczalną, przy czym należy pamiętać,z obserwacja jest także rodzajem doświadczenia (eksperymentu).
4. Psychologia jest tylko częściowo nauką, szczególnie zaś psychologia społeczna, natomiast nie są nauką te części psychologii, które opierają się na samoobserwacji i relacjach osób przepytywanych przez psychologów, ze względu na brak w nich elementu obiektywności.
5. Kapitalizm NIE jest stanem umysłu, a obiektywnie istniejącym ustrojem społeczno-gospodarczym opartym na prywatnej własności kapitału, wyzysku i ekonomicznym przymusie pracy. Kapitalizmu nikt nie wymyślił – on powstał jako wynik praw rządzących rozwojem ludzkości. Tak samo jak nikt nie wynalazł atomu, tak samo nikt nie wynalazł kapitalizmu.
6. Nasze umysły stworzyła ewolucja, i to zarówno na poziomie „hardware” jak też i „software”.
7. W każdym systemie klasowym, czyli w niewolnictwie, feudalizmie i kapitalizmie mamy do czynienia z klasą grabieżców – właścicielami odpowiednio niewolników, ziemi i de facto chłopów oraz kapitału a więc de facto ludzi pracy.
8. Kapitał ustanawia w kapitalizmie prawa w sensie przepisów prawa egzekwowanych przez policję i sądy, a więc prawo nie jest w kapitalizmie bezsilne, jako że stoi ono zawsze w tym ustroju na straży interesów kapitału. Bezsilna w kapitalizmie, tak jak w niewolnictwie i feudalizmie jest tylko moralność.
9. Ludzie tworzą prawa, w sensie przepisów prawa egzekwowanych przez policję i sądy, a tylko wydaje się im, że tworzą oni historię, jako że są oni tylko wykonawcami celów narzuconych im przez prawa rządzące rozwojem społeczeństwa. No cóż, marną, idealistyczną edukacje wyniosłeś ze szkoły i z domu, stąd też niczego nie jesteś w stanie zrozumieć.

Report This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>